Lastik Grubu

Rota Lastik çatısı altında sizlere sunduğumuz 5 marka yer almaktadır.

Türkiye pazar liderliğinin yanında dünyada 50’den fazla ülkede pazarlama ve satış faaliyetlerinin yürütüldüğü Lassa

Yüksek teknolojisi ile lastik üretiminde birçok alanda çığır açmış ve bu pazara sayısız yenilik sunan Bridgestone

1998 yılından beri Bridgestone bünyesinde üretimine devam edilen, dünyanın pek çok ülkesinde ekonomi segmentinde araç sahiplerinin tercihi Dayton

Uzun süren tecrübe ve performans testleri doğrultusunda geliştirilen, forklift dolgu lastikleri Kinesis

Gelişmiş defleksiyon tasarımı ile ağır çiftlik araçları için yüksek performans sağlayan Firestone lastikleri.

Rota Lastik - Bridgestone - Lassa - Dayton

LASTİK GRUPLARI

Brisa'da tüm lastikler, ISO-9001 ve QS 9000 Kalite Güvence Sistemleri altında üretilir. Uluslararası TRA ve ETRTO standartları ile DOT, ECE-R30/ECE-R54 düzenlemelerinin gereklerini tam olarak karşılayan lastikler, Avrupa standartlarının resmi işaretini (E-mark) taşımaktadır.

Brisa'nın, yerel ve uluslararası pazarların gereksinimlerine uygun olarak, Lassa ve Bridgestone markalarıyla ürettiği geniş bir ürün yelpazesi bulunmaktadır.

LASTİK ÇEŞİTLERİ

 • Genel Kullanım Lastikleri
 • Kış Lastikleri
 • Konfor Lastikleri
 • Spor Lastikleri
 • 4*4 / SUV Lastikleri
 • Hafif Ticari Araç / Van Lastikleri
 • Çelik ve Tam Çelik Radyal Minibüs / Kamyonet Lastikleri
 • Çapraz Katlı Minibüs/ Kamyonet Lastikleri
 • Çelik Radyal Otobüs/ Kamyon Lastikleri
 • Çapraz Katlı Otobüs/ Kamyon Lastikleri
 • Traktör Ön ve Arka Lastikleri
 • Yoldışı Hizmet Lastikleri
 • Forklift Lastikleri
 • İş Makinesi Lastikleri
Rota Lastik - Bridgestone - Lassa - Dayton

Bandag

Lastik kaplama, bir taraftan filoların lastik maliyetlerini azaltırken, bir taraftan da doğal kaynakları daha tutumlu kullanmamızı sağlayan güvenilir bir çözümdür. Günümüzde Avrupa'da kullanılan her 3 kamyon lastiğinden 1'i kaplanmış lastiktir.

Bandag, lastik kaplama işini mükemmele ulaştırdı.
Sürekli kaydedilen teknolojik gelişim sayesinde Bandag; performans, güvenirlilik ve güvenlik açısından en iyi ürünü sunabilir noktaya gelmiştir. Bandag dünya çapında 95 farklı ülkede yılda 10.000.000'den fazla lastik kaplayarak, dünya genelinde en çok tercih edilen lastik kaplama çözümü haline gelmiştir.

** Bandag'ın dünya çapında faaliyet gösteren on binlerce filo için neden "Akıllı Seçim" olduğunu öğrenmek istiyorsanız siz de bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Rota Lastik Bandag Kaplama Hizmeti

Neden Bandag?

Lastik kaplamalar yaygın olarak bilinenin aksine güvenilir ve performanslı sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

Bandag, ekonomik seçim.
Bandag kaplamaları birinci sınıf yeni lastiklerin kilometre performansını yakalar ve çoğunlukla bunun ötesine geçer. Benzer performans sunan yeni lastiklerden büyük ölçüde düşük maliyetli olduğundan toplam lastik maliyetinizin düşürülmesinde etkin bir yöntemdir.

Bandag, güvenilir seçim.
Kaplamalar, yeni lastiklerle aynı kalite standartlarına (ECE 109) tabi tutulmaktadır. Kaplamaların güvenilirliği konusunda şüpheleriniz mi var? O halde uçak seyahatlerini düşünün. Çünkü neredeyse büyük havayolu şirketlerinin hemen hepsi uçaklarında kaplama lastik kullanmaktadır.

Bandag, doğal seçim.
Bir Bandag kaplamasının üretilmesi için gereken kaynaklar, yeni bir lastik için gerekenin çok küçük bir kısmıdır. Ayrıca mümkün olduğunca çok karkasın kaplanmasıyla atılacak lastik sayısı önemli ölçüde azalır.


Lastik Uzmanı

Karkaslarınızı en uygun şekilde değerlendirmeniz konusunda sizi en iyi şekilde yönlendiriyoruz.
 • Kaplanabilecek karkasların belirlenmesi,
 • Lastiklerinizden maksimum değerin elde edilmesi,
 • Lastik maliyetinin azaltılması,
 • Filonuzdaki lastik bakım süreçlerinin düzeltilmesi için bizimle irtibata geçin.
Rota Lastik - Lastik Uzmanı

Powerfull Aküleri

PowerFull Akü zor kullanım koşulları için Türkiye'de dizayn edilerek üretilmiştir. Sahip olduğu gelişmiş kalsiyum teknolojisi ile yüksek performans ve uzun ömür sunar.

Powerfull aküleri, elektrik tüketimleri az olan araçlar içinde daima güvenilir ve sağlam bir partner olup, genel standartların üzerinde performans değerleri sunmaktadır.

** Aracınıza uygun olan akünün hangisi olduğundan emin değilseniz
bizden destek alabilirsiniz.

Rota Lastik Powerfull Akü Toptan Satış Noktası

ÜRÜN ÇEŞİTLERİ

Powerfull Otomobil Aküleri

BİNEK VE HAFİF TİCARİ ARAÇ AKÜLERİ

PowerFull Akü binek ve ticari araç aküleri yüksek teknoloji ve şarj sistemine sahip binek araçlar, arazi araçları, 4x4 araçlar ve hafif ticari araçlar için en uygun çözümdür.

Powerfull Ticari Aküleri

AĞIR VASITA AKÜLERİ

PowerFull Akü ağır vasıta serisi zor kullanım şartları için özel olarak üretilmiştir. Değişik ölçü ve özellikteki bakım gerektirmeyen akülerimiz ağır vasıtalar, çekici, kamyon, iş makinaları, otobüs, ambulans ve itfaiye araçları gibi geniş kullanım alanlarına sahiptir.


Banner Aküleri

Banner uluslararası ün yapmış Avusturyalı bir şirket olup en yüksek kalite standartlarında aküler, akü aksesuarlarına yönelik ürünler üretiyor. Tüm dünyadan müşterilerin Banner’ı ortak olarak seçmelerinin nedeni bir aile şirketinin sunduğu yenilik gücü, müşteri yakınlığı ve iletişim kalitesidir.

Tüm araç grupları, marin, forklift veya kaldırma platformlar gibi birçok bölümde orijinal ekipman olarak tercih edilen kalitesiyle, elektrik dağıtım ve jeneratör sistemlerinin tecrübeli üreticisi olarak Banner uluslararası düzeyde üstün bir itibara sahiptir. Bu alanda birçok ödüller almasına rağmen dinlenmeden daimi ve müşteri odaklı olmak üzere sürekli bir iyileştirme çabasında olduğundan kesinlikle emin olabilirsiniz.

** Aracınıza uygun olan akünün hangisi olduğundan emin değilseniz
bizden destek alabilirsiniz.


ÜRÜN ÇEŞİTLERİ

Optima BlueTop Akü

STARTING BULL

Kesin bakım gerektirmez özellik için var olan kalsiyum teknolojisinin yanı sıra yeni Starting Bull bir kez daha sızmaya karşı iyileştirilmiş bir koruma sağlıyor. Hâlihazırda 40 ile 95 Ah arası en çok talep edilen12 tip, müşterilerinde merkezi gaz giderimi ve entegre back fire-korumasıyla ayrıca beğeni kazanan güvenilir 4-odacıklı-sızmaya karşı koruma düzeneğiyle müşteriye sunulmuştur.

Optima RedTop Akü

POWER BULL

Daha fazla marş gücü için saf kalsiyum teknolojisi, Double Top sızıntı koruması ve geliştirilmiş backfire emniyeti yıllardır müşteriyi en yüksek düzeyde memnun etmektedir. Güncel olarak Banner bu teknolojiyi . BMW, Skoda ve VW gibi marklara orijinal ekipman olarak da tedarik etmektedir.

Optima YellowTop Akü

BUFFALO BULL

Tüm kullanım araçları (TIRlar, otobüsler, tarım- ve inşaat makineleri, pist cihazları) için uygun starter aküsü. Bu aküler motorun start almasına ve makine ağının elektrikle beslenmesine yarıyor (özellikle Buffalo Bull SHD).Optima YellowTop Akü

RUNNING BULL

Modern start/stop uygulamalı araçlar için en iyi akülerimiz. Running Bull EFB, Running Bull BackUp ve Running Bull AGM: Banner, uzmanlaşmış Running Bull serisi ile start/stop araçlarının enerji tedariği ihtiyacını tamamen karşılamaktadır. Running Bull’un yüksek döngü dayanıklılığı, Mikro Hybrid araçlarının çok sayıdaki start işlemlerinin neden olduğu yoğun yüklemeleri rahatça karşılayabilen bir araç aküsüdür.

Optima YellowTop Akü

UNI BULL

4 gerektirmeyen Uni Bull sadece beş modeliyle 900ün üzerinde motorlu taşıt modellerine uyum sağlıyor ve böylece satıcı adına yer tasarrufu ve dolayısıyla para tasarrufu sağlıyor. Yuvarlak- ve Ford-kutup bağlantısı ile ek adaptörlü değişken alt bar sayesinde bu akü üniversal olarak kullanılabilir. Ayrıca konforlu taşıma sapları da kutup örtüsü olarak görev yapmaktadır. Modern saf-kalsiyum-teknolojisi sayesinde artık %30 daha fazla performansa ve sızmayı önleyici patentli bir koruma olarak bir Gore-zarına sahiptir.

Optima YellowTop Akü

ENERGY BULL

Energy Bull ile Banner hobileriniz ve boş zamanlarınız için özel bir akümülatör sunmaktadır. Energy Bull'un özellikleri bu ürünü sağlamlaştırır ve kamplar/karavanlar, botlar ve sinyal sistemlerinden elektrik motoru tahrik akümülatörlerine kadar çok sayıda başka uygulama için ideal bir enerji deposu haline getirir.